חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תהליכי עבודה של אגף עגונות – הנהלת בתי הדין הרבניים

אגף עגונות הוא זרוע ביצועית של בתי הדין, ותפקידו לעזור במקרים שבהם פסק דין של הדיינים שמחייב סרבן גט לתת גט, ואפילו מטיל עליו סנקציות, לא יוכל לעזור. למשל כשהסרבן נעלם וצריך למצוא אותו או אם מדובר בסרבנים קשים במיוחד שלאגף יש כלים ללחוץ עליהם.
עבודת האגף חשובה ביותר, ולא אחת הוא באמת עושה נסים ונפלאות. לפני כמה שנים, למשל, הגיעה אלינו לקוחה שעלתה לארץ לפני 25 שנים, הרה עם בנה, אחרי שבן זוגה אמר לה שהוא יבוא אחריה. במקום לבוא הוא ברח לאמריקה והקים משפחה חדשה. אגף עגונות הצליח לאתר אותו והוא נתן גט מיד.
הבעיה היא שעבודת האגף מאוד לא מוסדרת. לא ברור מה בדיוק סמכותו, למי הוא מדווח ובעיקר – האם יש גבולות שאמורים למנוע ממנו לעזור לסרבן לסחוט תמורת הגט, במקום לעזור לעגונה להשיג את הגט. למשל, איך יכול להיות שנציג אגף עגונות הציע ללקוחה שלנו להסכים, בתור נפגעת עבירה, להסדר שבו בעלה שכמעט רצח אותה יצא מהכלא מוקדם בשל התנהגות טובה?
בשנת 2019 התחלנו בפניות למקבלי החלטות בבקשה שיסדיר את עבודת האגף. בעקבות פניותינו החוזרות, אכן נכתבו נהלים, והם מובאים פה בפניכם. נמשיך לפעול כדי לדאוג שתוכן הנהלים ישתפר, והם יוכלו להכווין עבודה מסודרת ומיטיבה.

צפי במסמך תהליכי עבודה של אגף עגונות – הנהלת בתי הדין הרבניים

שתפו:
בפייסבוק
במייל
on Facebook
by email

אנו עומדים יחד עם כל עם ישראל, ומתפללים לשלום החיילים והמילואימניקים ולשובם המהיר של כל החטופים.
בתקופה קשה זו אנחנו עושים ככל שביכולתנו כדי שלא יהיו שום עגונות כתוצאה מהמלחמה.

לחתימה על שטר הרשאה למתן גט.

1

עיגול קטן - השפעה גדולה

בכל רכישה בכרטיס האשראי שלך יעוגל סכום הקנייה לשקל הקרוב ואותן אגורות ייתרמו למבוי סתום.
לדוגמא: קניתם בסכום של 53.70 ש"ח? תרמתם 30 אגורות.
תרומה חודשית ממוצעת היא 4 שקלים לחודש.

תרצו לעגל לטובת מבוי סתום?

דילוג לתוכן