דברי איתנו
כתבי לנו

חברי ועדות

יעל ביטון

ליעל תואר ראשון ממכללת ברנרד בני יורק ותואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית. היא עורכת דין ומתגוררת בירושלים עם בעלה וחמשת ילדיה. יעל נהנית לטייל, לרוץ ולחקור את ירושלים. היא הצטרפה לוועד המנהל של "מבוי סתום" בשנת 2018 ומאמינה כי הזכות להתגרש היא זכות שיש לתת לכל אישה.

קרוליין שפירו

קרוליין שואפת למצוא את נקודת המפגש בין תיירות תרבותית בישראל לבין עיצוב סיפורים שיעוררו תשומת לב תקשורתית ברחבי העולם. מאז שעברה לארץ מאנגליה לפני 25 שנים, שימשה קרוליין מנהלת פנים ארגונית, יועצת חיצונית ויועצת אסטרטגית לארגונים ולמוסדות כמו מוזיאון מגדל דוד, בית חולים אלי"ן, משרד התיירות הישראלי וכן לארגונים ולחברות עצמאיות החל מעולמות האופנה, הספרות והאומנות ועד לפרויקטים של מציאות מדומה.

קרוליין ארגנה אירועים עבור "מבוי סתום" שנים רבות והיא נרגשת לעזור בהרחבת הקהל שנחשף לסיפור של הארגון. היא חיה באושר עם בעלה ג'ואל ושני ילדיהם בירושלים. קרוליין מקבלת השראה מבתה המתבגרת ומההכרה של קרוליין עצמה בכך שהעתיד צריך להיות טוב יותר לנשים בחברה הישראלית.

חני מוסקין שטרנגולד

לחני  ניסיון בפרסום, בשיווק ובעיצוב שרכשה בעבודה עם ארגונים לא ממשלתיים בעולם היהודי. כיום היא מעצבת גרפית ומארגנת אירועים ואף הקימה עסק משלה. לאחרונה השלימה תואר שני בניהול עיצוב תעשייתי בבית הספר לעיצוב בצלאל. חני פעילה בארגונים רבים המסייעים לנשים נזקקות, בהם "אמהות עושות את ההבדל – MMAD" ו"בת מלך" – מקלט לנפגעות אלימות במשפחה, וכן שני בתי יתומים באזור ירושלים. היא הצטרפה ל"מבוי סתום" בשנת 2020 ופועלת בוועדה להעלאת מודעות.

חני גרה בירושלים עם בעלה אריאל ושלושת ילדיהם. היא מאמינה בזכות הבחירה החופשית של נשים לעזוב נישואים כושלים ותיאבק כדי שלכל אישה תהיה הזכות להתחיל את חייה מחדש.

קייט גרסטלר

קייט עלתה לארץ לפני 16 שנה מברמינגהם, בריטניה. בצעירותה הייתה עדה לקשיים שאמה חוותה במאבקה להשיג גט והיא עצמה הייתה גורם מרכזי בתהליך החופש של אימה, שקיבלה גט לאחר 15 שנות עגינות. כיום קייט היא עורכת עצמאית, ומתגוררת ברעננה עם בעלה וארבעת ילדיה. היא מאמינה שצריך לשמוע קולות של נשים, וכי יש צורך בשינוי מהותי כדי שנשים (וגברים) ובני משפחותיהם לא יצטרכו עוד לסבול את חוסר הצדק שבעגינות.

הרב ד"ר יונתן ליברמן

יונתן הוא רופא משפחה יליד מנצ'סטר ששימש גם מוהל קהילתי ומרצה באתיקה רפואית יהודית במשך יותר משלושים שנה. הוא התמחה בהלכה רפואית ולמד תחת פרופסור אברהם ס. אברהם מישיבת "נשמת אברהם". יונתן עלה לארץ בשנת 2013 ועבר את מבחני ההסכמה לרבנות בליווי הרב חיים ברובנדר. הוא מתעניין במיוחד בפיתוח גישה דינאמית לבעיות הלכתיות ומציאת יישומים הלכתיים העונים על אתגרי החברה המודרנית. הוא מאמין בלהט בשוויון ובמאמצים לקדם את מעמדן המוגבר של נשים בחינוך היהודי. הוא חובב קריקט מושבע ויש לו רעב שלא יודע שובע לידע. יונתן גר בנתניה עם אשתו אלישבע והוא אב גאה לחמישה ילדים וסב למספר הולך וגדל של נכדים.

גילה רוקמן

גילה רוקמן היא פעילה חברתית בירושלים. היא יזמה ונשארה פעילה ומעורבת במגוון פרויקטים קהילתיים המיועדים לבני נוער בסיכון ובני משפחותיהם, לחיילים בודדים ילידי ישראל, לפליטים החיים בישראל ולקידום זכויות האישה האורתודוקסית. גילה היא חברת הנהלה בבית כנסת רמב"ן ובאיגוד אפיקים להעשרת משפחות.

גילה היא חלוצה בחינוך חוויתי וכיום היא מנהלת המחלקה לשירות ואזרחות במכללת שלם בירושלים, שם היא מנהלת 15 תכניות אקטיביזם חברתי ומובילה משימות חינוך בארה"ב. בעברה ניהלה גילה את התוכניות החינוכיות בישראל של הישיבה יוניברסיטי, במשך שמונה שנים.

גילה ובעלה, אוסטרלים במקור, הם הורים גאים לארבעה. היא חובבת כושר ומאמנת אישית מוסמכת. גילה נלהבת מעבודתה ומההזדמנויות שיש לה להפוך את החברה הישראלית לטובה יותר.

ליאורה ג'סלסון

ליאורה היא פסיכולוגית ארגונית שגרה בדרום תל אביב והיא אם לתינוקות התאומים לביא וקדם. ליאורה הקימה את פרויקט OMA – פלטפורמה תיעודית המספרת את סיפור האוצרות והאוספים האישיים של נשים באמצעות צילום וסרטים. במסגרת עבודתה על הפרויקט פיתחה ליאורה נישה לסדרות דוקומנטרית, וכיום היא יוצרת ותסריטאית של סדרות מסוג זה. הרקע של ליאורה בקמפיינים למודעות ברשתות החברתיות והקשר שלה לקבוצות מקצועיות ולארגוני נשים בתל אביב הובילו אותה ל"מבוי סתום". היא מאמינה שנשים צריכות להיות בשליטה על חייהן ולממש את זכותן הבסיסית לבחור בגורלן.

עדינה שפירא

עדינה היא עו"ד שותפה במחלקה המסחרית הבינלאומית של משרד עו"ד "הרצוג פוקס נאמן", המייצג משקיעים זרים, תאגידים רב לאומיים, חברות סטארט-אפ, חברות ציבוריות וחברות פרטיות גדולות ברכישות ובהשקעות בישראל. עדינה מובילה את פעילות הגיוון הייצוגי במשרד, והיא חברה בוועדת ההשקעות במשרד ובוועדת הפרו-בונו.

לצד עבודתה כעורכת דין, עדינה פעילה מאוד גם ביוזמות קהילתיות ופילנתרופיות רבות. היא מכהנת בדירקטוריון של Bader Philanthropies Inc; משמשת יו"ר דירקטוריון YMCA הבינלאומי בירושלים; מכהנת בדירקטוריון ה JFN ישראל; וחברה בוועדת הרכישה של אמנות ישראלית עכשווית במוזיאון ישראל. סבתה של עדינה, ג'יין קליצנר, הייתה אחת מהחברות המייסדות של "מבוי סתום".

רבקה אבלס

רבקה היא בוגרת אוניברסיטת מונש במלבורן, אוסטרליה. היא עבדה כעורכת דין בתחום המסחרי במשך מספר שנים באוסטרליה לפני שעלתה לארץ. 

מאז עלייתה לארץ, לפני 7 שנים, רבקה עובדת כיועצת משפטית וכאנליסטית בחברת השקעות פרטית.
רבקה התנדבה ב"מבוי סתום" לפני 12 שנה והיא מתעניינת בנושאי דת ומדינה בישראל, ובמיוחד בתחום של מסורבות גט ועגונות. רבקה גרה בירושלים.