דברי איתנו
כתבי לנו

חברי ועדות

יעל ביטון

יעל בעלת תואר ראשון ממכללת ברנארד ותואר ראשון במשפטים מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית. היא עורכת דין ומתגוררת בירושלים עם בעלה וחמשת ילדיה. יעל נהנית לטייל, לרוץ ולחקור את ירושלים. היא הצטרפה לוועד המנהל של 'מבוי סתום' בשנת 2018 ומאמינה כי הזכות להתגרש היא זכות שיש לתת לכל אישה.

קרוליין שפירו

קרוליין שואפת למצוא את האיזון בין תיירות תרבותית בישראל לבין עיצוב סיפורים שיגררו תשומת לב תקשורתית ברחבי העולם. מאז שעברה לארץ מאנגליה לפני עשרים וחמש שנים, עבדה קרוליין כמנהלת פנים ארגונית, יועצת חיצונית ויועצת אסטרטגית לארגונים ומוסדות כמו מוזיאון מגדל דוד, בית חולים אלין, משרד התיירות הישראלי וכן לארגונים וחברות עצמאיות החל מעולמות האופנה, ספרות ואומנות ועד פרוייקטים של מציאות מדומה.

לאורך השנים קרוליין הייתה פעילה בארגון אירועים עבור 'מבוי סתום' והיא נרגשת לעזור לסיפור של הארגון להרחיב את הקהל שלו. היא חיה באושר עם בעלה, ג'ואל ושני ילדיהם בירושלים. קרוליין מקבלת השראה מבתה המתבגרת ומההכרה של קרוליין עצמה בכך שהעתיד צריך להיות טוב יותר לנשים בחברה הישראלית.

חני מוסקין שטרנגולד

חני מוסקין-שטרנגולד באה מתחום הפרסום, השיווק והעיצוב בעבודה עם ארגונים לא ממשלתיים בעולם היהודי. כיום היא מעצבת גרפית ומארגנת אירועים ואף הקימה עסק משלה. לאחרונה השלימה תואר שני בניהול עיצוב תעשייתי בבית הספר לעיצוב 'בצלאל'. חני פעילה בארגונים רבים המסייעים לנשים נזקקות, כולל 'אמהות שעושות את ההבדל- MMAD' ו'בת מלך'-מקלט לנפגעי אלימות במשפחה, וכן שני בתי יתומים באזור ירושלים. היא הצטרפה ל'מבוי סתום' בשנת 2020 ופועלת בוועדה להעלאת מודעות. היא גרה בירושלים עם בעלה אריאל ושלושת ילדיהם. היא מאמינה בזכות הבחירה החופשית של נשים לעזוב נישואים כושלים ותיאבק כדי שלכל אישה תהיה הזכות להתחיל את חייה מחדש.

קייט גרסטלר

קייט במקור מברמינגהם שבבריטניה ועשתה עלייה לפני 16 שנה. כצעירה היא הייתה עדה לקשיים שאמה חוותה על מנת להשיג גט והיא עצמה הייתה גורם מרכזי בתהליך החופש של אמה לאחר 15 שנה שהייתה עגונה. כיום קייט עובדת כעורכת עצמאית, ומתגוררת ברעננה עם בעלה ו -4 ילדיה. היא מאמינה שצריך לשמוע קולות של נשים, וכי יש צורך בשינוי מהותי על מנת שנשים (וגברים) ובני משפחותיהם לא יצטרכו עוד לסבול את חוסר הצדק שבעגינות.

הרב ד"ר יונתן ליברמן

יונתן ליברמן הוא רופא משפחה יליד מנצ'סטר ששימש גם כמוהל קהילתי ומרצה באתיקה רפואית יהודית במשך למעלה משלושים שנה. הוא התמחה בהלכה רפואית ולמד תחת פרופסור אברהם ס. אברהם מישיבת 'נשמת אברהם'. יונתן עלה לארץ בשנת 2013 ועבר את מבחני ההסכמה לרבנות בליווי הרב חיים ברובנדר. הוא מתעניין במיוחד בפיתוח גישה דינאמית לבעיות הלכתיות ומציאת יישומים הלכתיים העונים על אתגרי החברה המודרנית. הוא מאמין בלהט בשוויון ובמאמצים לקדם את מעמדם המוגבר של נשים בחינוך היהודי. הוא חובב קריקט מושבע ויש לו צמא שלא יודעת שובע לידע. הוא גר בנתניה עם אשתו אלישבע והוא האב הגאה ל -5 ילדים ומספר הולך וגדל של נכדים.

גילה רוקמן

גילה רוקמן היא פעילה חברתית בירושלים. היא יזמה ונשארה מעורבת באופן פעיל בפרויקטים קהילתיים שונים המיועדים לבני נוער בסיכון ובני משפחותיהם, חיילים בודדים ילידי ישראל, זכויות האישה האורתודוקסית ופליטים החיים בישראל. גילה היא חברת הנהלה בבית כנסת רמב"ן ובאיגוד אפיקים להעשרת משפחות.

גילה היא חלוצה בחינוך חוויתי וכיום היא מנהלת המחלקה לשירות ואזרחות במכללת שלם בירושלים שם היא מנהלת 15 תכניות אקטיביזם חברתי ומובילה משימות חינוך בארה"ב. בעבר גילה עבדה 8 שנים כמנהלת התוכניות החינוכיות בישראל בישיבה יוניברסיטי.

גילה נשואה לבעלה שגם הוא אוסטרלי והיא אם גאה ל -4. היא חובבת כושר ומאמנת אישית מוסמכת. גילה נלהבת מעבודתה וההזדמנויות שלה להפוך את החברה הישראלית לטובה יותר.

ליאורה ג'סלסון

ליאורה היא פסיכולוגית ארגונית שגרה בדרום תל אביב והיא אם לתינוקות התאומים לביא וקדם. ליאורה הקימה את פרויקט OMA- פלטפורמה תיעודית המספרת את סיפור האוצרות והאוספים האישיים של נשים באמצעות צילום וסרטים. באמצעות עבודתה על פרויקט OMA, ליאורה פיתחה נישה לסדרות דוקומנטרית, וכיום היא עובדת כיוצרת ותסריטאית של סדרות מסוג זה. ליאורה הגיעה ל'מבוי סתום' דרך הרקע שלה בקמפיינים למודעות ברשתות החברתיות והקשר שלה לקבוצות מקצועיות אחרות וארגוני נשים בתל אביב. היא מאמינה שנשים צריכות להיות בשליטה על חייהן ולממש את זכות הבסיסית שלהן לבחור בגורלן.

עדינה שפירא

עדינה שפירא היא עו"ד שותפה במחלקה המסחרית הבינלאומית של משרד עו"ד הרצוג, פוקס נאמן, המייצג משקיעים זרים, תאגידים רב לאומיים, חברות סטארט-אפ, חברות ציבוריות וחברות פרטיות גדולות ברכישות והשקעות בישראל. עדינה מובילה את פעילות הגיוון הייצוגי במשרד, והיא חברה בוועדת ההשקעות במשרד ובוועדת הפרו-בונו.

לצד עבודתה כעורכת דין, עדינה פעילה מאוד גם ביוזמות קהילתיות ופילנתרופיות רבות. היא מכהנת בדירקטוריון של Bader Philanthropies Inc., משמשת יו"ר דירקטוריון YMCA הבינלאומי בירושלים; מכהנת בדירקטוריון ה- JFN ישראל, וחברה בוועדת הרכישה של אמנות ישראלית עכשווית במוזיאון ישראל. סבתה של עדינה, ג'יין קליצנר, הייתה אחת מהחברות המייסדות של מבוי סתום.

רבקה אבלס

רבקה היא בוגרת אוניברסיטת מונש במלבורן, אוסטרליה. היא עבדה כעורכת דין בתחום המסחרי במשך מספר שנים באוסטרליה לפני שעלתה לארץ. 

מאז עלייתה לארץ, לפני 7 שנים, רבקה עובדת כיועצת משפטית וכאנליסטית בחברת השקעות פרטית.
רבקה התנדבה ב"מבוי סתום" לפני 12 שנה והיא מתעניינת בנושאי דת ומדינה בישראל, ובמיוחד בתחום של מסורבות גט ועגונות. רבקה גרה בירושלים.