דברי איתנו
כתבי לנו

וועד מנהל

קיילי איזמן-ליפשיץ
יושבת ראש

קיילי היא עורכת דין במקצועה, שעסקה בדיני קניין רוחני בחברות הי־טק במשך חמש שנים ולאחר מכן עברה לעולם העמותות. במשך 10 שנים שימשה קיילי חברה בכירה ביחידת קשרי חוץ של ארגון הג'וינט העולמי (JDC). בשנת 2014 עזבה קיילי את הג'וינט ויצאה לדרך עצמאית בתחום ייעוץ ארגוני, אימון מנהלים וייעוץ ניהולי – בהיותה בעלת תואר שני בהתפתחות והתנהגות ארגונית מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. קיילי הצטרפה לארגון "מבוי סתום" בשנת 1998, ייעצה למחלקה המשפטית, ולאחר מכן כיהנה בוועד המנהל במשך 20 שנה, עד שמונתה לתפקיד יושבת ראש בשנת 2020.

קיילי, ילידת אוסטרליה, מתגוררת בירושלים עם בעלה בועז וחמשת ילדיה. היא מתעניינת במנהיגות ובעיצוב התנהגותי, נהנית מפילאטיס ואוהבת לשהות בקרב חברים טובים ובני משפחה.

קיילי מרגישה שהיא אינה יכולה לנוח עד שנשים בישראל יהיו מוגנות מפני סחיטה והתעללות. קיילי מאמינה כי עגינות היא בעיה מעשה ידי אדם, שאפשר וצריך לפתור כאן ועכשיו.

ג'ודית גרשון ג'מאל
מייסדת שותפה

ג'ודית היא מייסדת שותפה של "מבוי סתום" ופעילה בארגון מאז הקמתו. הרקע שלה בהפקת סרטים דוקומנטריים הוביל אותה ל"מבוי סתום". היא הייתה יו"ר הוועד המנהל של הארגון במשך שמונה שנים והייתה מנהלת פיתוח משאבים בארגון במשך יותר מעשור.

לג'ודית יש תואר ראשון בשפות מודרניות ותואר שני במזון, תזונה ובריאות. בימים אלה היא משלימה תעודת הכשרה מתקדמת כמתרגלת מוסמכת לתזונה אינטגרטיבית ותפקודית.

ג'ודית היא אם גאה לשישה, סבתא לאחד ומצפה לנינים. היא אוהבת את הים ואת כל מה שקשור בו והתחילה לאחרונה לתרגל מדיטציה. היא מאמינה שחברה בריאה היא כזאת ששואפת לשמר את רווחתם של כל חבריה.

סימה פרידמן
מייסדת שותפה

לסימה תואר במשפטים מאוניברסיטת מידלסקס, אנגליה. היא ובעלה הקימו עסק בירושלים להפקת סרטוני ילדים והפעילו אותו יחד במשך שלוש עשרה שנה. היא מכהנת בוועד המנהל של מבוי סתום מאז 1995 ויזמה וניהלה את "חידוני הארוחות" המפורסמים במשך יותר מעשר שנים. סימה גרה עם בעלה בירושלים ושמחה בארבעת ילדיה ובשלושת נכדיה. היא מאמינה שנישואין צריכים להיות שותפות שווה ושום צד של אותה שותפות לא צריך להרגיש חסר הגנה או חסר אונים.

מיכל וולר
יושבת ראש לשעבר

למיכל תואר בהיסטוריה ומוזיקה מאוניברסיטת מלבורן, אוסטרליה. לצד היותה מורה למוסיקה במשך 35 שנה, היא סייעה בהקמת העמותה "שומרה", המוקדשת לקידום מודעות ואקטיביזם סביבתי. ב"מבוי סתום" הייתה מיכל חברת ועד מנהל 16 שנה ויו"ר ועד מנהל במשך 10 שנים. היא גרה באפרת ויש לה חמישה ילדים. היא נהנית לשחק כדור־רשת, מציירת ויוצרת אומנות פסיפס. מיכל מאמינה כי חיוני לדאוג לנשים על ידי שינוי השיח על גירושין ולתת לנשים קול בחברה הישראלית.

ג'רמי ברקוביץ
גזבר

ג'רמי הוא רואה חשבון מוסמך והיה נציג הדירקטורים של מלון "אמריקן קולוני" במשך שנים רבות. ג'רמי מכהן בוועד המנהל של מבוי סתום מאז 2015 ומשמש גזבר הארגון. הוא נהנה מוויסקי טוב, מבדיחה טובה ומטיולים ואוהב מוזיקה מכל הסוגים. הוא מאמין בשוויון זכויות לכולם ומודאג מהיחס לנשים בממסד הדתי. ג'רמי גר בירושלים עם אשתו דבורה והוא אב גאה לארבעה ילדים וסב גאה לארבעה נכדים.

שמעון (שימי) לופיאן
חבר ועד

שימי הוא מנהל חשבונות אשר הוסמך בבריטניה. הוא נולד במנצ'סטר והיה שותף בחברת "לופיאן גרוס ברנט" במנצ'סטר מעל שלושים שנה. לשימי היו חיים ציבוריים מכובדים במנצ'סטר הכוללים כהונה כיו"ר מועצת מנצ'סטר וכיו"ר מועצה מחוזית של בתי כנסת במשך יותר מ־25 שנה, יזמות והשלמת פרויקטים כמו הקמת העירוב של מנצ'סטר וחברות בוועדה הממנה את הרב הראשי בבריטניה. שימי הוא רוכב אופניים נלהב ועדיין רוכב באירועי צדקה מטעם החברה היהודית בנוֹרווד מדי שנה. שימי עלה לארץ עם אשתו פרל בשנת 2017 והם גרים בירושלים. הם גאים מאוד בארבעת ילדיהם ובנכדיהם הרבים.

שימי הצטרף ל"מבוי סתום" עם עלייתו לארץ בשנת 2017 מכיוון שהוא חש כי אין לשלול את זכות הגירושין מנשים בישראל ורצה להיות מעורב בפתרון הבעיה.

ליאורה בארי
חברת ועד

ליאורה היא אדריכלית במקצועה, בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה והייתה במשך שנים מדריכת טיולים ברחבי הארץ. השקפת עולמה של ליאורה ממשיכה להתפתח ולהצמיח תובנות שיסודותיהן בחוויה הדינמית של רגישות לאדם ולסביבה. ליאורה הייתה סגנית אדריכל העיר בירושלים וב־2011 הייתה שותפה להקמת תכנית "ציוני דרך" מטעם משרד ראש הממשלה שעניינה פיתוח ושימור אתרי מורשת. לאחר שלוש שנים בהם שימשה משנה למנכ"ל מוזיאון ארצות המקרא היא יצאה לדרך עצמאית של אדריכלות, שימור והמסרה.

ליאורה מאמינה שבית אינו מוגדר רק על ידי קירותיו החיצוניים וריהוטו הפנימי – אלא על ידי האנשים החיים בו והיחסים ביניהם. זו הסיבה שבגללה היא מאמינה בפעילות של ארגון "מבוי סתום" ובחרה להשתתף במאבק למען מציאות שבה אף אישה לא תאלץ להישאר במערכת יחסים בעל כורחה.

 ליאורה מתגוררת בירושלים ולה  שלושה ילדים החולקים את אהבתה לטיולים.

מרסל (מרסי) קלר
חברת ועד

מרסי מעורבת בארגונים ללא כוונת רווח מעל 20 שנה, בעבודה ובהתנדבות. בהיותה עובדת סוציאלית היא מאמינה שמגזר שלישי חזק הוא המפתח לחברה ישראלית בריאה וחיונית. מרסי מתגוררת ברעננה עם בעלה ושלושת ילדיהם. היא משמשת סגנית יו"ר בית הספר האזורי שלה ומסייעת בעריכת תוכניות ייעודיות לשיפור שילובם של עולים חדשים. מרסי התנסתה בפוליטיקה מקומית לזמן קצר, חוויה שנשבעה לא לחזור עליה. האהבה הגדולה של מרסי היא ללמד פילאטיס לגיל הזהב. היא משתמשת בתנועה כדי לשפר את הרווחה הפיזית, הנפשית והרגשית של המשתתפים והיא אסירת תודה על מה שהיא לומדת מהם בתמורה על חוסן והתמדה. היא גם מעריכה את המשתתפים על הבנת מוגבלות השפה שלה, למשל כשהיא מתקשה לזכור אם עמוד השדרה הוא זכר או נקבה.

מעורבותה של מרסי ב"מבוי סתום" משלבת שתיים מתשוקותיה – יזמות חברתית ועזרה לנשים פגיעות. היא מעריכה את האופן שבו העמותה פועלת ברמת המאקרו כדי לשנות את המערכת וברמת המיקרו כדי לעזור לנשים בודדות שהחופש נשלל מהן.