דברי איתנו
כתבי לנו

וועד מנהל

קיילי איזמן-ליפשיץ
יושבת ראש

קיילי היא עורכת דין במקצועה, ילידת אוסטרליה, שעסקה בדיני קניין רוחני בחברות היי-טק במשך חמש שנים ולאחר מכן עברה לעולם העמותות. במשך 10 שנים שימשה קיילי חברה בכירה ביחידת קשרי חוץ של ארגון הג'וינט העולמי (JDC). בשנת 2014 קיילי עזבה את הג'וינט ויצאה לדרך עצמאית בתחום ייעוץ ארגוני, אימון מנהלים וייעוץ ניהולי – בהיותה בעלת תואר שני בהתפתחות והתנהגות ארגוני מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. קיילי הצטרפה לארגון 'מבוי סתום' בשנת 1998, ייעצה למחלקה המשפטית, ולאחר מכן כיהנה בוועד המנהל במשך 20 שנה, עד שמונתה לתפקיד יושבת ראש בשנת 2020.

היא מתגוררת בירושלים עם בעלה בועז וחמשת ילדיה. היא מתעניינת בנושא מנהיגות ועיצוב התנהגותי, נהנית מפילאטיס, אוהבת לשהות בקרב חברים טובים, ובקרב משפחתה היקרה.

קיילי מרגישה שהיא אינה יכולה לנוח עד שנשים בישראל יהיו מוגנות מפני סחיטה והתעללות. קיילי מאמינה כי עגינות היא בעיה מעשה ידי אדם, שניתן וצריך לפתור כאן ועכשיו.

ג'ודית גרשון ג'מאל
מייסדת שותפה

ג'ודית היא מייסדת שותפה של 'מבוי סתום' ופעלה בארגון מאז הקמתו. היא הגיעה למבוי סתום דרך הרקע שלה בהפקת סרטים דוקומנטריים. היא כיהנה כיו"ר הוועד המנהל של הארגון במשך 8 שנים והייתה מנהלת פיתוח משאבים בארגון במשך למעלה מעשור.

לג'ודית יש תואר ראשון בשפות מודרניות ותואר שני במזון, תזונה ובריאות. בימים אלה היא משלימה תעודת הכשרה מתקדמת כמתרגלת מוסמכת לתזונה אינטגרטיבית ותפקודית.

ג'ודית היא אם גאה ל 6, סבתא ל 1 ומצפה לנינים. היא אוהבת את הים וכל מה שקשור בו והתחילה לאחרונה לעסוק במדיטציה. היא מאמינה שחברה בריאה נוטה לשמר את רווחתם של כל חבריה.

סימה פרידמן
מייסדת שותפה

סימה היא בעלת תואר במשפטים מאוניברסיטת מידלסקס, אנגליה. יחד עם בעלה, הקימה והפעילה עסק בירושלים בהפקת סרטוני ילדים במשך שלוש עשרה שנה. היא מכהנת בוועד המנהל של מבוי סתום מאז 1995 ויזמה וניהלה את "חידוני הארוחות" המפורסמים במשך יותר מעשר שנים. היא גרה עם בעלה בירושלים ושמחה בארבעת ילדיה ו -3 נכדיה. סימה מאמינה שנישואין צריכים להיות שותפות שווה ושום צד של אותה שותפות לא צריך להרגיש חסר הגנה או חסר אונים.

מיכל וולר
יושבת ראש לשעבר

מיכל היא בעלת תואר בהיסטוריה ומוזיקה מאוניברסיטת מלבורן, אוסטרליה. לצד היותה מורה למוסיקה במשך 35 שנה, היא סייעה בהקמת העמותה "שומרה", המוקדשת לקידום מודעות ואקטיביזם סביבתי. מיכל הייתה חברת וועד מנהל 16 שנה ויו"ר וועד מנהל במשך 10 שנים. היא גרה באפרת ויש לה חמישה ילדים. היא נהנית לשחק כדור-רשת, מציירת ויוצרת אמנות פסיפס. מיכל מאמינה כי חיוני לדאוג לנשים על ידי שינוי השיח על גירושין ולתת להן קול בחברה הישראלית.

ג'רמי ברקוביץ
גזבר

ג'רמי הוא רואה חשבון מוסמך ועבד כנציג הדירקטורים של מלון "אמריקן קולוני" במשך שנים רבות. ג'רמי מכהן בוועד המנהל של מבוי סתום מאז 2015 ומשמש כגזבר הארגון. הוא נהנה מוויסקי טוב, בדיחה טובה וטיולים ואוהב מוזיקה מכל הסוגים. הוא מאמין בשוויון זכויות לכולם ומודאג מהיחס לנשים בממסד הדתי. הוא גר בירושלים עם אשתו דבורה והוא האב הגאה של 4 ילדיו ו -4 נכדיו.

שמעון (שימי) לופיאן
חבר וועד

שימי הוא מנהל חשבונות אשר הוסמך בבריטניה. הוא נולד במנצ'סטר והיה שותף בחברת 'לופיאן גרוס ברנט' במנצ'סטר במשך למעלה משלושים שנה. לשימי היו חיים ציבוריים מכובדים במנצ'סטר הכוללים כהונה כיו"ר מועצת מנצ'סטר ומועצה מחוזית של בתי כנסת במשך למעלה מ 25 שנה, יזמות והשלמת פרויקטים כמו הקמת העירוב של מנצ'סטר ושימוש כחבר בוועדה הממנה את הרב הראשי בבריטניה. שימי הוא רוכב אופניים נלהב ועדיין רוכב באירועי צדקה מטעם החברה היהודית בנורווד מדי שנה. שימי עלה לארץ עם אשתו פרל בשנת 2017 והם גרים בירושלים. הם גאים מאוד בארבעת ילדיהם ונכדיהם הרבים.

שימי הצטרף ל'מבוי סתום' עם עלייתו בשנת 2017 מכיוון שהוא חש כי אין לשלול את זכות הגירושין מנשים בישראל ורצה להיות מעורב בפתרון הבעיה.

ליאורה בארי
חברת וועד

אדריכלית במקצועה, בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ושנים של הדרכת טיולים ברחבי הארץ, השקפת עולמה של ליאורה ממשיכה להתפתח ולהצמיח תובנות שיסודותיהן בחוויה הדינמית של רגישויות לאדם ולסביבה. ליאורה כיהנה כסגנית אדריכל העיר בירושלים וב-2011 היתה שותפה להקמת תכנית "ציוני דרך" שעניינה פיתוח ושימור אתרי מורשת מטעם משרד ראש הממשלה. לאחר 3 שנים בהם שימשה משנה למנכ"ל מוזיאון ארצות המקרא היא יצאה לדרך עצמאית של אדריכלות, שימור והמסרה.

"בית" אינו מוגדר רק על ידי קירותיו החיצוניים וריהוטו הפנימי – אלא על ידי האנשים החיים בו והיחסים ביניהם. זו הסיבה שהיא מאמינה בפעילות של ארגון 'מבוי סתום' ובחרה להשתתף במאבק למען מציאות שבה אף אישה לא תאלץ להישאר במערכת יחסים בעל כורחה.

 ליאורה מתגוררת בירושלים ולה  3 ילדים החולקים את אהבתה לטיולים.

מרסל קלר
חברת וועד

מרסל (מרסי) קלר מעורבת בארגונים ללא כוונת רווח מעל 20 שנה (כעובדת ומתנדבת). כעובדת סוציאלית היא מאמינה שמגזר שלישי חזק הוא המפתח לחברה ישראלית בריאה וחיונית. מרסי מתגוררת ברעננה עם בעלה ושלושת ילדיהם. היא משמשת כסגנית יו"ר בית הספר האזורי שלה ומסייעת בעריכת תוכניות ייעודיות לשיפור שילובם של עולים חדשים. מרסי התנסתה בפוליטיקה מקומית לזמן קצר, חוויה שנשבעה שלא לחזור עליה. האהבה הגדולה של מרסי היא ללמד פילאטיס לגיל הזהב. היא משתמשת בתנועה כדי לשפר את הרווחה הפיזית, הנפשית והרגשית של המשתתפים והיא אסירת תודה למה שהיא לומדת מהם בתמורה- על חוסן והתמדה. בנוסף לכך היא מעריכה אותם על הבנת מוגבלות השפה שלה, למשל בלזכור אם עמוד השדרה הוא זכר או נקבה. מעורבותה של מרסי ב"מבוי סתום" משלבת שתיים מתשוקותיה: יזמות חברתית עם עזרה לנשים פגיעות. היא מעריכה את האופן שבו העמותה פועלת ברמת המאקרו כדי לשנות את המערכת וברמת המיקרו כדי לעזור לנשים בודדות שהחופש נשלל מהן.