חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דלתיים סגורות: עדויות ממה שבאמת קורה בתוך בתי הדין הרבניים

27 באוקטובר 2022

כל ישראלי שנקלע למשבר משפחתי שמגיע עד כדי סכסוך גירושין עשוי למצוא עצמו מנהל את העניינים המשפחתיים רגישים ביותר שלו מאחורי דלתיים סגורות בבֿתי הדין הרבניים. הסיפור של נגה (שם בדוי) ובן זוגה התגרשו בהסכמה. אחרי שהסדירו את עניין הגט בבית הדין הרבני, הם פתחו שם תיק כדי ליישב את ענייני המזונות והמשמורת על שלושת ילדיהם המשותפים.

"הם עושים הכול לטובתו. אותם זה לא מעניין שבאתי ממקלט, אותם מעניין לעבור את השלבים של מה שכתוב בתורה", סיפרה נגה. "מילא אימא לא מתפקדת, אלכוהול, סמים, אבל על דת? על זה שאני לא שומרת שבת? זה החטא הגדול שלי? עד מתי אני יכולה לחכות? אני לא יכולה לקבל החלטה על החיים שלי?".

בעיצומם של ההליכים הטראומטיים של הגירושין ופירוק המשפחה, ההליך המשפטי עלול להוסיף עוד הרבה כאב למשוואה. לבית הדין שבו בוחרים בני הזוג לנהל את הפרדה תהיה השפעה דרמטי על התהליך ועל התוצאה."אף פעם לא הייתי ממש חרדית, גם כשהייתי דתייה זה היה מאוד ליברלי. אחרי הגירושין החלטתי ללכת עם הלב שלי, איפה שנוח לי. ופה התחילה המסכת של הכפייה בבית הדין הרבני", אמרה נגה.

"עם הזמן הוא הבין שיש דברים שלא מקובלים עליו שקורים בשבת אצלי בבית. אם בטעות ילד אחד הדליק את האור הוא רץ ישר לבית הדין שמתחיל לפסוק קנסות", שיתפה נגה. "לפעמים זה מאות שקלים, לפעמים זה אלפי שקלים. קנסות שאני צריכה לשלם לאבא על זה שאחד מהילדים עשה איזה חילול שבת קטן בבית. כיוון והוגשו המון המון בקשות בנושא, בית הדין פסק שאם אני רוצה שהילדים יהיו איתי בשבתות ובחגים אני צריכה למצוא משפחה ששומרת שבת ולהתארח אצלם קבוע, בשבתות".

כתבה1
כתבה1
שתפו:
בפייסבוק
במייל
on Facebook
by email
:Share

אנו עומדים לצד עם ישראל בתקופה קשה זו, ומתפללים לשלום החיילים והמילואימניקים ולשובם המהיר של כל החטופים. בתקופה קשה זו אנחנו עושים ככל שביכולתנו כדי שלא יהיו שום עגונות כתוצאה מהמלחמה.

לחתימה על שטר הרשאה למתן גט.

1

עיגול קטן - השפעה גדולה

בכל רכישה בכרטיס האשראי שלך יעוגל סכום הקנייה לשקל הקרוב ואותן אגורות ייתרמו למבוי סתום.
לדוגמא: קניתם בסכום של 53.70 ש"ח? תרמתם 30 אגורות.
תרומה חודשית ממוצעת היא 4 שקלים לחודש.

תרצו לעגל לטובת מבוי סתום?

דילוג לתוכן