חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כשלשכת עו"ד בחרה את נציגיה לוועדה לבחירת דיינים, היא התעלמה מהמועמדת עם ניסיון

19 במרץ 2024

אתמול התקיימו בלשכת עורכי הדין בחירות לנציגי הלשכה בוועדה לבחירת דיינים. בסיומה של ספירת הקולות המותחת, נקבע כי עו"ד יצי גורדון ועו"ד לירז ראש יהיו הנציגים. הידיעה הזאת לא זכתה להד תקשורתי נרחב, זאת למרות שראש הלשכה, עמית בכר, עשה 'פליק פלק' בכל הנוגע לתמיכתו בגורדון וראש, על כך דיווחנו לראשונה לפני כשבוע, שבכר ביקש דווקא לתמוך בעו"ד מנחם מושקוביץ, שהיה פעם יועמ"ש מפלגת דגל התורה.

בכר נבחר לראשות הלשכה על הדי קולות המחאה נגד המהפכה המשפטית, ותמיכתו בנציג שמזוהה עם סיעה התומכת במהפכה, עשתה רעש. מושקוביץ משך את מועמדותו אתמול, בעיצומו של יום הבחירות, ואילו בכר החליט לתמוך בגורדון וראש. לצד אלו, התמודדה על התפקיד גם עו"ד ניצן כספי שילוני שמתמחה בתחום דיני משפחה, כספי שילוני לא נבחרה ולא זכתה לתמיכת ראש הלשכה חרף ניסיונה הרחב בתחום.

מה החשיבות של הוועדה לבחירת דיינים לחיים של כולנו?

הסיפור הבא ממחיש עד כמה חשובה זהותם של הדיינים בבית הדין. אישה שהוכתה על ידי בעלה ביקשה להתגרש ממנו. ההליך שהשניים התחילו בבית הדין הרבני האזורי בפתח תקווה נמשך רב, ואז הם הועברו לבית הדין הרבני בנתניה. הדיינים בנתניה, אוריאל אליהו וצבי בושקפן, החליטו משום מה שזה יהיה רעיון מוצלח להחזיר את הבעל המכה לדירה של שניהם. שני הדיינים החליטו להשיב את הבעל לדירה חרף החלטה מנוגדת בנושא של הרכב אחר. בעקבות ההחלטה הזו, האישה נותרה עגונה.

הסיפור הלך והסתבך, עד שהאישה הגישה ערעור, יחד עם ארגון מבוי סתום המסייע לנשים עגונות, לבית הדין הרבני הגדול בירושלים, המקביל לבית המשפט העליון. בית הדין הגדול ביקור באופן חריף את הדיינים של נתניה, בשל ההתעלמות מהטענות לאלימות, וגם בשל ה'רעיון המוצלח' להחזיר את הבעל לדירה…

 

שתפו:
בפייסבוק
במייל
on Facebook
by email
:Share

אנו עומדים לצד עם ישראל בתקופה קשה זו, ומתפללים לשלום החיילים והמילואימניקים ולשובם המהיר של כל החטופים. בתקופה קשה זו אנחנו עושים ככל שביכולתנו כדי שלא יהיו שום עגונות כתוצאה מהמלחמה.

לחתימה על שטר הרשאה למתן גט.

1

עיגול קטן - השפעה גדולה

בכל רכישה בכרטיס האשראי שלך יעוגל סכום הקנייה לשקל הקרוב ואותן אגורות ייתרמו למבוי סתום.
לדוגמא: קניתם בסכום של 53.70 ש"ח? תרמתם 30 אגורות.
תרומה חודשית ממוצעת היא 4 שקלים לחודש.

תרצו לעגל לטובת מבוי סתום?

דילוג לתוכן