חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"מסמך שבא מאהבה": ארגוני נשים מציעים "שטר ביטחון" למניעת עגינות

12 באוקטובר 2023

על רקע המלחמה, "מרכז צדק לנשים" מפיץ בימים אלה מסמך שיוכל לסייע במקרים בהם נשים עלולות להיקלע למצבי עגינות, זאת בעקבות מקרים קשים וקודמים מהעבר. לא מדובר ב"גט על תנאי", אלא ב"שטר ביטחון" הכולל נוסח בו נכתב כי "הגט ייכתב וייתם ויינתן רק אחרי שיוודע לבית הדין שאשתי פנתה אליו שמתקיים בי מצב רפואי מתמשך שבגינו איני יכול לתת גט לאשתי, או שיתברר כי אני ואשתי לא מתגוררים תחת קורת גג אחת במשך 18 חודשים"…

בניגוד ל"מרכז צדק לנשים", בארגון הנשים "מבוי סתום" נזהרים מלעסוק כעת בנושא מחשש להיעדר קשב ציבורי. למי שפונה אליהן באופן פרטי הן מציעות הרשאה למתן גט בהתאם לפקודת מטכ"ל שנכתבה כבר מימי קום המדינה.

"מדובר בעצם מסמך שבחור שיוצא למלחמה חייב לחתום עליו כדי שאשתו חס וחלילה לא תהיה עגונה אם משהו קורה לו, אם הוא נעלם", אומרת יו"ר הארגון, קיילי איזמן-ליפשיץ. "אנשים עלולים לספוג פגיעה מוחית או להיות במצב בו הם מונשמים במכונת הנשמה עשרות שנים. אלו סיפורים שאנו מכירים אחרי מלחמות, ואנחנו רוצים למנוע את זה".

גם היא מציינת את הקשיים והמורכבות. "זה לא כיף לחשוב על זה, אבל זו באמת אמירה של אהבה גדולה, ודבר מאד חשוב שבעל יכול לעשות לאשתו"…

שתפו:
בפייסבוק
במייל
on Facebook
by email
:Share

אנו עומדים לצד עם ישראל בתקופה קשה זו, ומתפללים לשלום החיילים והמילואימניקים ולשובם המהיר של כל החטופים. בתקופה קשה זו אנחנו עושים ככל שביכולתנו כדי שלא יהיו שום עגונות כתוצאה מהמלחמה.

לחתימה על שטר הרשאה למתן גט.

1

עיגול קטן - השפעה גדולה

בכל רכישה בכרטיס האשראי שלך יעוגל סכום הקנייה לשקל הקרוב ואותן אגורות ייתרמו למבוי סתום.
לדוגמא: קניתם בסכום של 53.70 ש"ח? תרמתם 30 אגורות.
תרומה חודשית ממוצעת היא 4 שקלים לחודש.

תרצו לעגל לטובת מבוי סתום?

דילוג לתוכן