חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נציבות תלונות השופטים והדיינים סגרה תלונת שווא של ארגון "מבוי סתום" כנגד ביה"ד חיפה

18 במרץ 2024

נציבות תלונות הציבור על השופטים והדיינים דחתה תלונת שווא של ארגון "מבוי סתום" בעקבות תיק שבו האישה בעידוד באת כוחה ניסתה למנוע מהאיש לראות את ילדיו.

מדובר בתיק גירושין בן מספר שנים שהתנהל תחילה בבית הדין הרבני האזורי בנתניה, ולאחר ערעור לבית הדין הרבני הגדול לערעורים בירושלים הועבר התיק להרכב מיוחד המתמחה בבעיות עיגון קשות בבית הדין הרבני האזורי בחיפה בראשות האב"ד הרב דניאל אדרי והדיינים הרב אלעד עלי והרב משה אליהו זאדה.

מדובר במקרה קשה בו הבעל ברח לחו"ל ולא ניתן היה לחייב או לכוף אותו ליתן גט לאישתו.

במהלך הדיונים בבית הדין בנתניה האישה סרבה לשתף פעולה עם בית הדין המטפל ולאפשר לבעל לראות את ילדיו, ובשל כך התיק לא התקדם מעבר לערעורים לבית הדין הרבני הגדול. נשיא ביה"ד הגדול הרב לאו העביר את התיק להרכב מיוחד המתמחה בעגונות בביה"ד בחיפה.

בבית הדין בחיפה לאחר שבועות ספורים בלבד, הצליח האב"ד הרב אדרי לחלץ גט מהאישה למרות התנגדות באי כוחה מ"מבוי סתום". הרב אמר לאישה כי הדבר הנכון עבורה הוא, לאפשר לבעל לראות את הילדים, ובמקביל הבעל התחייב כי אם יינתן לו לראות את ילדיו הוא ייתן גט בו במקום.

בהתייחסות לכתב הטענות כתבו הדיינים כי "היה חשש שמא באי כוח האישה ינסו לחבל במסירת הגט, ומשום חשש זה בית הדין העדיף שלא יהיו מלווים באולם, כל זאת מתוך ראיית טובת האישה גרידא".

עורכת הדין שיר לביא זינאתי מארגון "מבוי סתום" התנגדה למהלך ופנתה לנציב תלונות הציבור על השופטים והדיינים השופט אורי שהם. בתלונה נטען כי האישה הוכרחה לאפשר לבעלה לראות את הילדים וכי באות כוחה של האישה הוצאו מסידור הגט עצמו.

שתפו:
בפייסבוק
במייל
on Facebook
by email
:Share

אנו עומדים לצד עם ישראל בתקופה קשה זו, ומתפללים לשלום החיילים והמילואימניקים ולשובם המהיר של כל החטופים. בתקופה קשה זו אנחנו עושים ככל שביכולתנו כדי שלא יהיו שום עגונות כתוצאה מהמלחמה.

לחתימה על שטר הרשאה למתן גט.

1

עיגול קטן - השפעה גדולה

בכל רכישה בכרטיס האשראי שלך יעוגל סכום הקנייה לשקל הקרוב ואותן אגורות ייתרמו למבוי סתום.
לדוגמא: קניתם בסכום של 53.70 ש"ח? תרמתם 30 אגורות.
תרומה חודשית ממוצעת היא 4 שקלים לחודש.

תרצו לעגל לטובת מבוי סתום?

דילוג לתוכן