בג"ץ: אין לערער על גט ה"עגונה מצפת"

30 במרץ 2017

מתוך הכתבה שהתפרסמה באתר Ynet:

בג"ץ פסק כי בית הדין הרבני לא ידון בערעור על הגט שניתן ל"עגונה מצפת" שבעלה הפך צמח לפני עשור, ולפיכך היא רשאית להינשא שוב. "הגיע הזמן לסיים את דרך הייסורים שלה", קבע השופט רובינשטיין.

העגונה מצפת: ""הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו" הכל מאיתו והתודה היא להשם יתברך שעשה סוף ליסוריי הקשים. כל התקופה הזאת הייתה קשה לי מאוד ואני מודה בראש ובראשונה לבתיה כהנא-דרור על הדרך שצעדה איתי יד ביד ולא הרפתה לרגע עם האמונה שלה שיש לעשות צדק לנשים עגונות ולא לגרום להם לסבל. מודה לכל אלה שתמכו וצעדו איתנו במאבק הזה זה היום המאושר בחיי."

עו"ד כהנא דרור, המייצגת את העותרת (מנכ"לית ארגון מבוי סתום): "ברוך מתיר אסורות…" אני שמחה שהגענו ליום זה, בראש ובראשונה עבור האישה שיצאה לחרות אמיתית ערב חג הפסח, ותוכל להמשיך בחייה, ועבור היהדות ובתי הדיו הרבניים שהתפתחות חשובה ופורצת דרך בהלכה לשחרור עגונות הוכרהכלגיטימית. החלטת בג"צ המכירה "בעגינות" כפגיעה בכבוד והחרות של נשים המעוגנת בחוק כבוד האדם וחרותו גם אם כביכול בשם ההלכה הנה תקדימית ועשויה לעודד פתרונות הלכתיים חשובים למען תיקון עולם ולמען זכויותיהן של נשים בישראל."

עו"ד בתיה כהנא-דרור (צילום: גיל יוחנן)
עו"ד בתיה כהנא-דרור (צילום: גיל יוחנן)
שתפו:
שיתוף ב facebook
בפייסבוק
שיתוף ב email
במייל
שיתוף ב facebook
on Facebook
שיתוף ב email
by email
:Share
דילוג לתוכן