כתבי לנו
דברי איתנו

מובילים שינוי - עולם ללא עגונות

מאז היווסדו ב-1995 עוסק ארגון מבוי סתום בנושאי עגינות וסרבנות גט. בנוסף לסיוע המשפטי והנפשי שאנחנו מעניקים לנשים העגונות, אנחנו מעורבים בזירה הציבורית, ופועלים לשינוי רחב ולמימוש החזון שלנו – עולם ללא עגונות.

על מנת להגשים חזון זה, אנו חותרים להגדלת המודעות הציבורית בנושא ויוצרים דעת קהל המוקיעה סרבנות גט, עגינות או "סחטנות גט". אנחנו עובדים עם חברי כנסת, רבנים, ומובילי דעת קהל כדי לסייע בקידום וביישום פתרונות הלכתיים ומשפטיים לבעיה. אנחנו מקדמים רפורמות משפטיות ורפורמות בחקיקה. אנחנו מייצרים לחץ על מקבלי ההחלטות על מנת להבטיח צדק פרוצדורלי ואת אכיפת החוקים הקיימים. אנחנו מגישים עתירות לבג"ץ על מנת לטפל באי השוויון המובנה ובכדי ליצור תקדימים משפטיים שיעזרו לכל הנשים הנאלצות להגיע לבתי הדין.

 

איננו חייבים לחיות עם סרבנות גט ועגינות. אלה אינן בעיות בלתי הפיכות – הן נובעות מאי שוויון משפטי והלכתי שניתן למצוא להן מענה  חוקי והלכתי. קיימים פתרונות וזמינים וישימים העומדים במסגרת ההלכה. המצב הנוכחי הינו בלתי נסבל, והוא מוביל להתעללות, סחיטה וניצול.

לכל אישה הזכות הבסיסית להשתחרר מרצונה מכבלי נישואים לא רצויים, במהירות ובכבוד, מבלי שתצטרך לוותר על ילדיה, זכויותיה או נכסיה, ומבלי שתצטרך לסבול מהליכים ארוכים, ניצול או סחיטה.

הפעילות הציבורית שלנו כוללת:

מתחברים?

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו בכל דרך שתבחרו.
אם תרצו להשפיע ולפתוח מעגלי השפעה באזור מגוריכם, פנו אלינו

רוצים להתנדב?